Haber

Karabük Belediyesi Sivrisinek Kontrolü Çalışmalarını Sürdürüyor

Karabük Belediyesi, yaz aylarında halk sağlığını tehdit eden en değerli etkenlerden biri olan sivrisineklerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor.

Karabük Belediyesi, kent yaşamında üreme alanları olan kanallar, rögarlar, aktif ve pasif yeşil alanlar, bataklıklar, sulak alanlar ve derelerde ısınmayla birlikte üremeye başlayan larva ve yumurtaların yeniden canlanmasını önlemek amacıyla çevre ilaçlama hizmetini kesintisiz olarak sürdürüyor. hava durumu

Karabük Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan saha çalışmaları ve bilimsel çalışmalar sonucunda soruna neden olan sinek cinsinin Similium çeşidi olduğu belirlendi. Sadece hedef olmayan Similium türü üzerinde etkili olan Bacillus Thuringiensis Israelensis etken maddesi ile biyolojik çalışma başlatıldı.

Uygulama çalışmasında etkinliği uluslararası arenada kanıtlanmış, sadece balık, kuş, kurbağa, arı, insan ve göğüslü hayvanlar için çevreye kazara zarar vermeyen hedef canlı Similium türü üzerinde etkilidir ve etkin özelliği Avrupa Birliği Biyosidal Direktifinde (98/8EC) onaylanmıştır, Mesleki programlarda etken madde Bacillus Thuringiensis Israelensis kullanılmıştır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

honaz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu