Haber

Spor Turizmi Alt Komisyonu ilk toplantısını yaptı

Kocaeli İl Tanıtma ve Geliştirme Meclisi (Spor Turizmi Alt Komisyonu) toplantısının ilki Valilik Karamürsel Alp Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Kurumu (TGA) tarafından, Türkiye genelinde spor faaliyetlerini ön plana çıkarmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde oluşturulması planlanan Spor Turizmi Alt Komisyonu ilk toplantısını gerçekleştirdi. Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürü Fatih Taşdelen başkanlığında toplantı. Toplantıda TGA Marmara Bölge Destinasyon Koordinatörü Sena Gözcü proje hakkında bir sunum yaptı; Toplantıya katılan kamu kurum ve kuruluşları, belediye temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarını slaytla bilgilendirdi.

 

VERİMLİ BİR ŞEKİLDE GEÇTİ

Oldukça verimli geçen toplantıda, ulusal ve uluslararası faaliyetler ve işbirlikleri hakkında istişarelerde bulunuldu. Bilindiği üzere TGA; Kısa, orta ve uzun vadeli iletişim/pazarlama faaliyetleri ile Türkiye’nin turizm kapasitesi ve turizm kapasitesinin yanı sıra iç ve dış turizm pazarında bir marka ve çekim merkezi haline gelmesi, somut ve somut olmayan doğal, kültürel varlıkların keşfi, geliştirilmesi ve tanıtılması. , biyolojik ve insan yapımı miraslar. yatırımlarının ülke ekonomisindeki payını ve hizmet kalitesini artırmak amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu