Haber

Gaziantep’te yıkım çalışmaları devam ediyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremin ardından Gaziantep’te de ağır hasar gören binaların yıkım çalışmaları devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen yıkıcı depremde Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ekiplerince yapılan hasar tespit çalışmaları sonucunda ağır hasarlı olduğu belirlenen ve acil yıkım çalışması yapılan binalarda yıkım çalışmaları yapılıyor. karar verildi. Gaziantep’in en işlek caddelerinden biri olan Fevzi Çakmak Bulvarı’ndaki depremde ağır hasar gören 2 binanın yıkımı, geniş güvenlik önlemleri ortasında gerçekleştirildi.

“Kentte yıkım ortalama 4 ay sürecek”

Yıkım Müdürü Bozbeyli Eşme, il genelinde yıkım çalışmalarının başladığını ve ortalama 4 ayda tamamlanacağını belirterek, “Yaklaşık 10 gündür buradayız ve 20 günlük bir çalışmamız var. normal ve sorunsuz gidiyor.Vatandaşlara ve çevredeki binalara zarar vermeden devam ediyoruz.İkinci binanın yıkımını yapıyoruz, şehirde yaklaşık 20 binanın yıkımını yaptıracağız ve ortalama 3-4 ay sürecek, dedi.

“Riskli bölgede geniş güvenlik önlemleriyle yıkım devam ediyor”

İşlek cadde üzerinde halen yıkımı devam eden binalarda yıkım çalışmalarını ince çalışmalarla tamamlayacaklarını ve enkaz yığınlarını sadakatle kaldıracaklarını belirten Eşme, “Şu anda Gaziantep’in en işlek caddelerinden biri olan Fevzi Çakmak Bulvarı. , trafik açısından oldukça yoğun ve yoğun bir yer. “Trafik sorununu hallettik, trafikteki araçlara ve insanlara zarar vermeden ince bir çalışmayla ortadan kaldırıyoruz. Yıkımdan çıkan molozları hafriyat araçlarıyla toplayıp çöp sahasına götürüyoruz” dedi.

“Vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz”

Yıkım alanında çok sayıda işçi ve vatandaşın imanla yaşaması için elinden geleni yaptığını, halkın sesine anlayış göstermesi gerektiğini soran Eşme, “Şu anda burada sahamızda 15 personel, 5 kamyon, 4 iş makinesi çalışıyor. Vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz” diyenler, “Muhtemelen ses ve gürültü sorunu var, onu da birkaç gün içinde çözeceğiz. Halkımıza elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Umarım bizi anlarlar” dedi. – GAZİANTEP

onikisubatajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu