Haber

Batman’da köylüler beton yollara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor

Batman’da köylüler beton yollara kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor

BATMAN – Batman’ın Sason ilçesinde yüksek rakımlı dağların ardındaki köylerde yaşayan vatandaşlar, beton yollara sahip olmanın mutluluğunu yaşıyor.

Sason ilçesi Dörtbölük köyü, Dereköy köyü, Soğanlı, Umurlu, Heybeli, İncesu köyleri ve Derince küme köy yoluna bağlı birçok köyde köy yollarında yapılan çalışmalar sonucunda beton yapılara kavuşuldu. Özellikle kış aylarında yüksek rakımlı köylerde yaşayan köylüler, toprak yollardan evlerine ulaşmakta zorluk yaşadıkları için yüklerini ve pek çok eşyalarını katır sırtında taşımak zorunda kaldı. Beton yolları olan köylüler araçlarını kapılarına kadar sürebiliyor ve kapıda eşyalarını boşaltabildikleri için de oldukça keyifli oluyor.

“Yıllardır sorun yaşadığımız toprak yollarımız artık betonlaştı”

Soğanlı Köyü Muhtarı Abdullah Aydemir, yolların toprak olması nedeniyle yıllardır köylerine ve konutlarına ulaşmakta sıkıntı yaşadıklarını belirterek, köyde yaşayan vatandaşların yollarının beton olmasından dolayı oldukça memnun olduklarını söyledi. Muhtar Aydemir, “Yıllardır sorun yaşadığımız toprak yollarımız çok şükür betonlaştı. Artık köylerimizde kapılara kadar beton yollar var. Bu nedenle özellikle ulaşımda yaşadığımız büyük sıkıntılar var. Kış aylarını geride bıraktık. Bütün bu fırsatlara Cumhurbaşkanımız, valilerimiz ve kaymakamlarımız sayesinde ulaştık. Köylülerimiz çok mutlu. “Bu güzel yolları bize yaptıran devlet büyüklerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu